سقف وافل

طراحی سقف وافل

طراحی سقف وافل

فهرست مطالب

طراحی سقف وافل

طراحی سقف وافل به چه صورت است؟ این سبک چقدر هزینه نیاز دارد و بهتر است که آن را به کجا بسپاریم تا به خوبی اجرا شود؟ احتمالا شما هم در رابطه با این سبک چیزهایی را شنیده باشید. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی را در رابطه با آن به شما عزیزان بدهیم. این سقف ها چند سالی می شود که جایگزین روش های اجرایی شده است. تا به الآن توانسته است خوب و موفق عمل کند. علت آن هم ویژگی های مثبتی است که دارد. به عنوان مثال یکی از مزیت های آن این است که تیرچه های از پیش ساخته شده را حذف می کند. که این خود هم هزینه ها را کاهش می دهد و هم حمل و نقل را راحت تر می کند.

ترکیب بار طراحی سقف وافل

در رابطه با با این مورد، در نظر داشته باشید که بسیار مهم است که سیستم شما در مقابل وزن بار چه تحملی دارد. از این رو باید با دقت هر چه تمام به این موضوع بپردازید. سقف یا در اصطلاح مهندسی دیافراگم سازه وظیفه انتقال نیرو را به عهده دارد، نحوه انتقال نیروی باید بگونه‌ای باشد که سیستم باربر جانبی نیروی وارد شده بر سازه را به درستی دریافت کند. یعنی بتواند به شالوده سازه آن را انتقال دهد. سیستم وافل بسته به ابعاد قالب وافل قابلیت پخش بار را به صورت یک طرفه و دو طرفه دارد.

فیلم آموزش طراحی سقف وافل

در قسمت زیر یک فیلم آموزش طراحی سقف وافل قرار داده شده است که با مشاهده آن نکات مهمی را فرا خواهید گرفت. مهمترین مزیت سقف وافل حذف ستون های متعدد و دهانه های بلند تر است. ستون های اضافه علاوه بر تاثیر منفی در معماری سازه، وزن و هزینه تمام شده آن را نیز افزایش می دهد.این سازه با پوشش دهانه های طولانی تر، این امکان را ایجاد می کند که تعداد ستون های موردنیاز سازه کمتر شود. علاوه بر این، ساختار مشبک ظرفیت باربری را نسبت به دال های معمولی افزایش می دهد.

نوین صنعت سازه

برای تهیه پکیج طراحی سقف وافل، می توانید هم از طریق پیج اینستاگرام ما اقدام کنید و هم با شماره های نوشته شده در سایت تماس بگیرید. این سبک سقف مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل توانسته است جایگزین روش های قبلی شود. از این می توانید شما هم با نوین صنعت سازه همراه شوید و با پیاده سازی آن کیفیت کار خود را بالا ببرید. قالب وافل را در سایت ما بیشتر بشناسید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *