سقف وافل

مزایا و معایب سقف وافل

مزایا و معایب سقف وافل

فهرست مطالب

مزایا و معایب سقف وافل

مزایا و معایب سقف وافل چیست؟ به دلیل ساختار قالب بندی متفاوتی که سقف وافل دارد قالب ها به راحتی پس از اجرا جدا می شوند و قابلیت استفاده مجدد نیز دارند. هم چنین نیاز به سقف هایی با سیستم پیچیده و اشکال نامنظم در ارتفاع زیاد بهترین انتخاب امروزی استفاده از سقف وافل می‌باشد. در معماری نوین برای طراحی ساختمان های تجاری، فرودگاه ها، آمفی تئاتر ها و سالن های کنفرانس مدرن و شیک امروزه سقف وافل مشتریان زیادی را به خود جلب کرده و با زیبایی خاص و استحکامی که دارد حس اطمینان بیشتری را برای ساخت به مهندسان می دهد.

هزینه سقف وافل نسبت به تیرچه

هزینه سقف وافل نسبت به تیرچه به چه صورت است؟ در رابطه با هزینه اگر می خواهید مقدار دقیق را بدانید توصیه می کنیم حتما از طریق شماره های نوشته شده در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید. به این علت که عوامل مختلفی بر این مورد تاثیر گذار هستند و نمی توان مقدار ثابت را برای آن اعلام کرد. اما به طور کل هدف ما معرفی این سبک اجرایی سقف ها و بررسی ویژگی های مثبت و منفی آن است. پیش از آن که درباره معایب آن صحبت کنیم اجازه دهید کمی درباره سقف وافل و قالب های آن بحث کنیم.

بررسی ویژگی های سقف وافل

با توجه به اینکه در صنعت ساختمان سازی ایران سقفهای وافل چند سالی است که با اقبال مهندسان مواجه شده است. لازم دیده شده درباره این سقف ها توضیحاتی در این مقاله به قلم تحریر درآورده شود. همانطور که مطلع هستید سقف های وافل در رده دالهای بتنی طبقه بندی شده است. می‌تواند مزیت هایی را نسبت به انواع دیگر سقف ها ایجاد کند. یکی از الزامات اجرایی این سقف‌ها قالب های وافل می باشد که خرید این قالب‌ها هزینه‌های زیادی را به پیمانکاران تحمیل می نماید که با این شرایط پیمانکاران به سمت اجاره قالب سقف های وافل سوق پیدا می‌کند.

متناسب با ضخامت سقف در نقشه های محاسباتی انواع قالب های وافل در ابعاد مختلف سانتیمتر اجاره داده میشود. سقفهای وافل اصطلاحاً به رده‌ای از دال های بتنی اطلاق می‌شود که این دال‌ها با تیرچه های بتنی متعامد بر هم تقویت شده، که این تیرچه های متعامد به صورت درجا اجرا شده و از قالبهای موقت برای این منظور بهره برده می شود. روش اجرا به این صورت است که ابتدا قالب بندی سقف به صورت کامل با کمک تخته کوبی با یا قالب های فلزی انجام می شود. روی آن ها قالب های وافل جایگذاری می گردد. با آرماتوربندی و بتن ریزی عملیات اجرایی سقف پایان می یابد. یعنی پس از گذراندن مدت زمان گیرش بتن قالب برداری انجام می گردد.

اجرای سقف وافل در ایران
سقف وافل شیوه ای جدید با مزایای بسیار زیاد

اجرای سقف وافل دو طرفه

 در رابطه با اجرای سقف وافل دو طرفه حتما این قسمت را بخوانید. با توجه به عرض کم پاشنه تیرچه های متعامد جهت اجرای با کیفیت عالی حتماً باید روی کیفیت بتن خوب با روانی بالا اصرار ورزید. این امر ممکن است هزینه خرید بتن را افزایش دهد. بسیاری از سقفهای وافل را در زمره سقف های ارزان قیمت به کارفرمایان معرفی می نمایند. ضمن این که آنها را متقاعد می سازند که با اجاره قالب های وافل به اجرای آنها بپردازند. اما در حقیقت اگر مالکین یا پیمانکاران در جریان تمام حقایق اجرایی این سقفها قرار گیرند در می یابند که اجاره قالب های وافل مقرون به صرفه نبوده است. پس این سقف ها جهت پروژه های خاص می تواند کاربرد بهتری از خود نشان دهند.

  • سقف وافل مناسب برای انواع پروژه های ساختمانی می باشد.
  • به مدیریت هزینه های شما کمک می کند.
  • امکان استفاده مجدد از قالب وجود دارد.

قالب وافل مجموعه نوین صنعت سازه را بیشتر بشناسید>> کلیک کنید

سوالات متداول

آیا نوین صنعت سازه مجری سقف های وافل نیز می باشد؟

بله ما در سراسر کشور سقف های وافل را با کیفیت بی نظیری اجرا می کنیم.

هزینه ای اجرا به چه صورت است؟

برای آگاهی از قیمت ها با شماره های نوشته شده در سایت تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *