بتن, دسته بندی قالب وافل

نمای اکسپوز

نمای اکسپوز

فهرست مطالب

نمای اکسپوز

نمای اکسپوز یا بتن نما، یکی از روش‌های پرداخت نهایی سطح خارجی یا داخلی ساختمان‌ها است. این بتن، کاربرد گسترده‌ای در ساخت نمای بیرونی، نازک‌کاری دیوارها و پوشش‌دهی کف‌ها دارد. بتن اکسپوز به پنل های بتنی گفته می شود که به صورت پیش ساخته برای استفاده در محل مورد نظر ساخته می شوند. این بتن ها به دلیل سطح صاف، یکدست و صیقلی خود در نماکاری و زیباسازی ساختمان کاربرد دارند. هم چنین برای معماران این امکان را فراهم می کند که به راحتی برنامه های مربوط به دکوراسیون داخلی نظیر رنگ آمیزی را بر روی آنها اجرا نمایند. در اکثر پروژه های بزرگ ساخت و ساز, معماران و پیمانکاران برای داشتن یک نمای یکپارچه بتنی از بتن نما استفاده می کنند.

نمای سیمان اکسپوز

با توجه به پل های بزرگ و بعضی از ساختمان ها در سطح شهر متوجه می شوید که سازه اصلی آنها از یک بتن صاف تشکیل شده است. یعنی هیچ نماکاری بر روی آن انجام نشده است. استفاده از نمای سیمان اکسپوز برای نماسازی ساختمان باعث می شود نیازی به استفاده از مصالح دیگر برای پوشش کار نباشد. در نتیجه هزینه های نماکاری به صورت چشمگیر پایین بیاید. این نوع بتن در برخی از پروژه های بزرگ به عنوان اولین انتخاب برای نماکاری محسوب می شود. هم چنین به دلیل پایین بودن هزینه های بتن نما نسبت به سایر مصالح, سازندگان ترجیح می دهند از آن استفاده نمایند. با استفاده از بتن نما هیچ نیازی به استفاده از مصالح دیگر برای پوشش کار نیست و  طبیعتاً چنین مزایایی دلیلی برای محبوبیت این نوع از مصالح است.

نمای بتن اکسپوز چیست؟

نمای بتن اکسپوز چیست؟ برای شروع جالب است بدانید که تاریخچه‌ی استفاده از بتن اکسپوز در مقیاس وسیع و در نمای ساختمان برای اولین بار در آمریکا به ثبت رسیده است. به‌طورکلی محصولات پیش‌ساخته در آن دوران بسیار محبوب بود چراکه علاوه بر استفاده راحت و ساده از آن‌ها، هزینه‌های تمام‌شده محصولات نیز کمتر از دیگر مواد بود. درواقع از دهه 1950 به بعد، تعداد شرکت‌های تولیدکننده بتن پیش‌ساخته به‌طور پیوسته افزایش یافت. مصرف و کاربرد بالای این پنل ها باعث شد که در سال 1975 حدود 31 تولیدکننده قطعات پیش‌ساخته بتنی در این زمینه فعالیت کنند.

ویژگی های بتن اکسپوز

 از ویژگی های بتن اکسپوز می توان به طول عمر، مقاومت و قیمت مناسب می توان اشاره کرد. همین مشخصه ها آن را بین پیمانکاران و مهندسان ساخت و ساز محبوب کرده است. با پیشرفت علم و به وجود آمدن تکنولوژی نحوه ی فراوری بتن نیز دستخوش تغییر شد و به این ترتیب با داشتن مزایای قبلی به کارایی و بهره وری آن در معماری داخلی و خارجی و انواع نما سازی افزوده گشت. تایل های بتن اکسپوز به تایل های بتنی گفته می شود. سطح نمایان نهایی کار با استفاده از بتنی صاف و صیقلی اجرا شود و بر روی آن پوشش بتنی متریال دیگری نباشد. بنابراین در این نوع بتن ها، کیفیت ظاهری و سطحی بتن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

نوین صنعت سازه

برای اجرای این نما به کجا مراجعه کنیم؟ آیا می توان آن را با هزینه کمتری نیز اجرا کرد؟ در انتهای این مقاله قصد داریم تا شما را با نوین صعنت سازه آشنا کنیم. مجموعه ما ضمن طراحی و تولید انواع قالب وافل، نمای اکسپوز را نیز با قیمت بسیار مناسبی اجرا می کند. خروجی کار بسیار با کیفیت و زیبا خواهد بود. هر گونه طراحی را به ما بسپارید و نگران نتیجه نیز نباشید. امکان انجام عملیات اجرایی آن در تمام فصول به دلیل مقاومت بالا امکان پذیر است. همین حالا با شماره های نوشته شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در رابطه با این موضوع ما کلیپی را برای شما تهیه کرده ایم که در قسمت پایین قرار داده شده است.

آیا نمای اکسپوز در معماری های داخلی نیز کاربرد دارد؟

بله همانطور که گفته شد آن را می توان برای موارد مختلفی به کار برد.

بتن اکسپوز چه ویژگی هایی دارد؟

از مهم ترین مزایای آن می توان به قیمت مناسب و داشتن مقاومت بالا اشاره کرد.

رای دهید post

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *