اجاره قالب وافل

عصر حاضر سقف وافل یکی از جدید ترین و زیبا ترین و پرمتقاضی ترین سقف ها در صنعت معماری و ساختمان سازی است. عواملی چون زیبایی عدم استفاده از مصالح گران وسادگی در نحوه اجرا باعث شده تا سقف های وافل به یکی از پر طزفدار ترین سقف ها تبدیل شود. اما اجاره قالب های وافل امروزه بنا به نوع استفاده ای که می خواهید از آن بکنید متفاوت است و ساختمان سازان به دنبال جایی برای اجاره مقرون به صرفه تر این قالب ها می باشند.

شما همراهان گرامی می توانید با اجاره این قالب ها از نوین صنعت سازه در هزینه های خود حداکثر صرفه جویی را کنید. اما عوامل موثر در قیمت اجاره این قالب ها چیست؟ با ما همرا باشید تا به شما شرح دهیم.

ویژگی های قالب وافل

قالب های وافل غیر ماندگار در سازه می باشند و یعنی پس از بتن ریزی و پس از طی زمان معمول رسیدن بتن به مقاومت خود می توان این قالب ها را در سازه برداشت. اما ویژگی های قالب وافل چیست که ساختمان سازان تشویق به استفاده از آن می شوند؟

 1. توانایی پوشش دادن دهانه های بزرگ
 2. توانایی مقاومت زیاد در برابر صوت
 3. می توان از آتش سوزی جلو گیری کرد.
 4. دارای ضرر برای محیط زیست نمی باشد
 5. اما مهم ترین و جذاب ترین ویژگی این قالب ها مقرون به صرفه بودن آن می باشد
 6. سرعت ساخت و ایجاد سقف وافل خوبی دارد.
 7. و …

سقف وافل مقرون به صرفه است؟

یکی از عوامل تاثیر گذار در ایجاد و اجرای سقف وافل سرعت اجرا این نوع سقف ها می باشد و اما فاکتور مهم تر قیمت آن می باشد که آیا برای ساختمان سازان صرفه اقتصادی دارد که در بنا های در دست ساخت خود از این قالب ها استفاده کنند.

در اجرای سقف های وافل وزن مرده ساختمان کمتر می شود که در نتیجه آن باعث مقامت بیشتر بنا و عمر مفید بیشتر در بنا می شود. و همچنین در مقایسه با دیگر نوع سقف ها مقدار مصالح کمتری به کار می برد.

تمامی ویژگی های بالا باعث شده تا هزینه اجرایی سقف وافل کم باشد و مورد علاقه ساختمان سازان قرار گیرد. اما به توجه به اینکه هرروز پروژه ای با المان ها و پارامتر های مختلی روی کار می رود و ابعاد و هندسه قالب ها نیز هرروز بنا به سلیقه افراد تغییر می کند. اما با همه این تغییرات هزینه اجرایی آن به صورتی می باشد که برای علاقه مندان جذاب باشد.

قالب وافل

عوامل موثر در کاهش قیمت

یکی از نکاتی که باید توجه کرد این است که برای اجرا سقف های وافل نیاز به قالب وافل داریم. اما عوامل تاثیر گذار در کاهش قیمت:

 • این سقف های برخلاف سایر سقف ها یعنی سقف های تیرچه و بلوکی و دیگر موارد از قالب های غیر ماندگار استفاده می شود به این منظور که پس از اتمام کا می توان قالب را بیرون آورد و در پروژه دیگری نیز از آن استفاده کرد.
 • توخالی بودن سقف های وافل و عدم استفاده از میلگرد باعث می شود مصالح کمتری استفاده کرد و همچنین می توان تجهییزات ساختمان را در فضای خالی سقف قرار داد و از هزینه های جانبی خودداری کرد.
 • نیازی به کارگران آموزش دیده نیست و به دلیل سبک بودن قالب ها می توان از کارگر های کمتری برای اجرا آن استفاده کرد.
 • نیازی به تخته کوبی و دال کوبی ندارد. و می توان قالب ها را روی پروفیل ها و یا لایه ها قرار داد.
 • عدم استفاده از لایه رو کار به این دلیل که ظاری زیبا دارد و می توان هزینه های رو کار را حذف کرد.

عوامل موثر در افزایش قیمت

 • با بزرگ شدن دهانه سقف ضخامت آن و در پی آن مصالح مورد استفاده را نیز افزایش میدهد و باعٍ بالا رفتن قیمت اجرایی آن می شود.
 • ارتفاع طبقات یکی دیگر از عوامل می باشد به صورتی که ارتفاع طبقات بیشتر از ۳ متر باشد نیاز به کفاژ بندی دارد.
 • وجود پلان ها و انواع پخ ها و انحانا ها نیز دیگر عامل افزایش قیمت می باشد.
 • در سقف های دو طرفه باعث قدرت مندی و همچنین افزایش هزینه می شود.

جمع بندی

همان طور که خواندید سقف های وافل دارای ویژگی های مناسبی جهت استفاده در ساختمان می باشند که برای اجرای آن عواملی برروی قیمت تاثیر گذار است که بعضی باعث افزایش قیمت و بعضی باعث کاهش قیمت می شوند که برآیند آن صرفه اقتصادی این نوع سقف ها می باشد.

قالب وافل

اجاره قالب وافلقالب وافلقالب وافل اقتصادی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *