دسته بندی قالب وافل

اجاره قالب وافل

اجاره قالب وافل

ابعاد و شکل قالب وافل در حقیقت تعیین کننده نحوه عملکرد سقف وافل می باشد که دارای انواع مختلفی به شرح زیر می باشد:

  • قالب وافل یک طرفه : این قالب ها عملکردی شبیه سقف تیرچه بلوک دارند بطوری که از قالب ها برای شکل دهی به ریب استفاده می شود. این قالب ها از قطعاتی پلاستیکی به شکل U ، تشکیل شده اند که مجموعه ای از چند قطعه آن یک قالب مستطیل واحد را می سازند. این قالب ها در حالت کلی فاصله آکس به آکس 60 الی 70 سانتیمتری را با عمقی برابر با 25 الی 30 سانتیمتر و با طول های متفاوت بر اساس نیاز را پشتیبانی می کنند. عرض تیرچه هایی که با استفاده از این نوع قالب تولید می شود ما بین 12 تا 14 سانتیمتر متغیر می باشد.
  • قالب های وافل دوطرفه: این قالب ها از جنس پلی پروپیلن ساخته شده و دارای وزن پایینی می باشند. از این نوع قالب ها در اجرای سقف وافل مشبک استفاده می شود که در نهایت موجب انتقال بار به تیرهای اطراف هر چشمه سقف می گردد. قالب های وافل دوطرفه به شکل مکعب و با ابعاد دقیق به منظور بهینه کردن دال بتنی در پخش بار، طراحی شده اند. این قالب ها به صورت چندبار مصرف هستند به این معنی که بعد از مقاوم شدن بتن دال می توان آن ها را باز کرد و مجددا مورد استفاده قرار داد. به همین دلیل استفاده از آن ها باعث کاهش هزینه های پروژه خواهد بود. شکل ظاهری قالب وافل دو طرفه به صورت نیمه مکعب با سوراخ هایی برای اتصال به قالب های کناری می باشدو برای دهانه هایی با عرض زیاد مناسب است. این نوع از قالب ها معمولا در ابعاد از 60 در 60 الی 90 در 90 با عمق 18 ، 25 ، 28 ، 33 ، 35 و 40 سانتیمتر با توج به کاربردشان ارائه می شوند.

عوامل مختلفی از جمله ابعاد، کیفیت، موقعیت پروژه و مواردی از این دست در قیمت قالب های وافل تاثیرگذارند. در قالب وافل یکطرفه، هزینه اجرای سقف با تعداد قالب های وافل یکطرفه بکار برده شده در هر متر مربع محاسبه می گردد ضمن اینکه اجرت اجرا به عنوان فاکتوری جداگانه در محاسبه قیمت لحاظ می شود. قیمت قالب وافل دو طرفه عموما بر اساس تعداد قالب محاسبه می شود که البته مثل نوع یکطرفه، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *