طراحی سازه

طراحی سازه

طراحی سازه برای ساختار یک ساختمان مربوط به بخش‌هایی است که برای پایداری و استحکام آن اهمیت اساسی دارد و بارهای مختلف (از جمله وزن خود) را به پایه‌ها منتقل می‌کند که شامل عناصر اولیه باربر یا سازه ای است. بنابراین فرآیند طراحی سازه، ایجاد یک سازه ایمن و کارآمد است که در آن بارها به طور ایمن و کارآمد به پایه‌ها منتقل می‌شوند و می‌توانند نیروهای طبیعی غالب را تحمل کنند. علاوه بر زیبایی‌های ظاهری یک ساختمان، بر استحکام یک بنا تاکید زیادی می‌شود. بنابراین در زمان طراحی سازه تمامی اصول استحکام در ساخت و ساز حائز اهمیت است. در نوین صنعت سازه، تمام تلاش ما کمک به شما برای ساخت یک بنای مستحکم در ساخت و ساز است. اگر به خدمات طراحی سازه نیاز دارید حتما با ما در ارتباط باشید.

طراحی سازه

خدمات طراحی سازه گروه ساختمانی نوین صنعت

نوین صنعت سازه انواع خدمات طراحی سازه ساختمانی را به شما ارائه می کند.

برای دریافت خدمات محاسبات سازه به مشاوره نیاز دارید؟

طراحی سازه چیست؟

طراحی سازه یکی از زیرشاخه‌های مهندسی عمران است که به طراحی یک سازه مقاوم و قابل استفاده می‌پردازد. بسته به اهداف پروژه ساختمان، آنها همچنین ممکن است با معماران برای ایجاد یک طراحی منحصر به فرد و جذاب کار کنند. مهندسان سازه از “تحلیل سازه” و محاسبات دیگر استفاده می‌کنند تا قبل از اینکه شروع به کار کنید، اطمینان حاصل کنند که ساختمان از نظر سازه ای سالم است. در اصل، این هنر تبدیل ایده‌های یک معمار به واقعیت است و شما بارهای واقعی را در طراحی لحاظ می‌کنید. اسکیس‌های سازه ای بر چهارچوب ساختمان، قابلیت استفاده، و جزئیات و ویژگی‌های ساختاری کلیدی تمرکز می‌کنند که کار معمار را راحت می‌کند.

مراحل طراحی سازه

فرآیند طراحی سازه شامل مراحل زیر می‌باشد.

ترسیم و تهیه برنامه

طراحی اعضا

روش‌های تجزیه و تحلیل

عمل نیروها و محاسبه بارها

برنامه ریزی ساختاری

قیمت طراحی سازه

چندین عامل مانند مکان و مقیاس پروژه می‌تواند به طور قابل توجهی قیمت “طراحی سازه” را کاهش یا افزایش دهد. یکی از نکاتی که هنگام محاسبه قیمت طراحی سازه اهمیت دارد این است که طراحی سازه تمام چیزهای لازم برای ساختمان را مشخص می‌سازد. این طراحی قسمت زیادی از هزینه ساخت ساختمان را در کنار اجرای آن دربرمی‌گیرد. مهندسان عمران که ساختار پروژه‌های ساختمانی را طراحی می‌کنند باید حل کننده عالی مشکلات باشند. تصمیماتی که مهندسان سازه در مرحله طراحی سازه پروژه می‌گیرند بر همه چیز از هزینه و مدت پروژه تا ایمنی نهایی و دوام سازه تأثیر می‌گذارد. لازم به ذکر است استفاده از قالب وافل می تواند در کاهش هزینه های ساخت و سازه تاثیر مفیدی داشته باشد. اگر به مشاوره قبل از خدمات طراحی سازه نیاز دارید با ما در ارتباط باشید.

قیمت طراحی سازه
مشاوره ساختمان سازی و مهندسی

مشاوره ساختمان سازی و مهندسی

مشاوره ساختمان : پروژه‌های ساخت و ساز چالش‌های منحصر به فردی ایجاد می‌کنند و مدیریت چندین پروژه به طور همزمان می‌تواند دلهره آور باشد. درگیر کردن یک مشاور ساخت‌وساز کارکشته برای ارائه ارزیابی‌های اولیه کامل، نظارت قابل اعتماد و هوشمندی دقیق و عملی بسیار مهم است.

مشاوره مهندسی : مشاوره مهندسی برای کاهش ریسک در طول مراحل برنامه ریزی، ساخت و ساز و بسته شدن پروژه‌های شما لازم است. همچنین مشاوران محاسبات سازه نوین صنعت سازه بررسی اولیه اسناد پروژه را برای اطمینان از درک جامع همه جنبه‌ها، ارائه تجزیه و تحلیل عمیق، نتیجه گیری روشن و توصیه‌های عملی انجام می‌دهند.

مهندس مشاور طراحی سازه

مهندسان سازه مهندسان عمران تخصصی هستند که تعیین می‌کنند یک ساختمان چگونه بار را تحمل کند. به طور معمول، دو نوع بار وجود دارد: یک بار زنده و یک بار مرده. بار زنده همیشه موقت است و به دلیل متغیرهایی مانند افزایش مبلمان و ظرفیت افراد، وزن متفاوتی روی سازه دارد. بار مرده وزن ثابت و دائمی ‌بر روی یک ساختمان شامل دیوارها و کف آن است. برای هر پروژه معین، مهندسان سازه محاسبات را انجام می‌دهند، نقشه‌های معماری ایجاد می‌کنند، گزارش می‌نویسند، ارزیابی می‌کنند و ارزیابی می‌کنند. این فرآیند را فرآیند تحلیل-طراحی می‌نامند. مهندسان سازه باید نیروها و دینامیک‌هایی را که بر یک عنصر ساختاری خاص عمل می‌کند تجزیه و تحلیل کنند و راه حلی برای مقاومت در برابر این نیروها طراحی کنند. پس از استخدام برای شروع یک پروژه ساخت و ساز جدید، آنها باید بهترین سیستم سازه ای متناسب با معماری را انتخاب کنند.

مهندس مشاور طراحی سازه

شرح خدمات مشاور طراحی سازه

مشاوره ساخت و ساز یک بخش ضروری برای اطمینان از اینکه پروژه شما به موقع و با بودجه تحویل داده می‌شود. به عنوان یک شرکت مشاوره طراحی ساخت و ساز پیشرو، روش شناسی نوین صنعت سازه ثابت شده است که به پروژه‌های ساختمانی در همه ابعاد و اندازه‌ها کمک می‌کند تا کارآمدتر و مقرون به صرفه باشند.هر پروژه ساختمانی تابع مجموعه ای منحصر به فرد از متغیرها و شرایط است که می‌تواند باعث تاخیر، کاهش کارایی و افزایش مسئولیت برای کل عملیات شما شود. یک شرکت مشاوره ساخت و ساز حرفه ای برای اطمینان از موفقیت پروژه شما از ابتدا تا انتها، مشاوره و راهنمایی قابل اعتماد ارائه می‌دهد. شرکت نوین صنعت سازه مجموعه ای از خدمات حرفه ای را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت در هر سطح از پروژه ساخت و ساز شما با شما همکاری خواهد کرد و نظارت تخصصی در زمینه‌هایی از جمله:

زمانبندی CPM

مشاوره دعاوی ساختمانی

مدیریت ساخت و ساز

برآورد ساخت و ساز

تحلیل ریسک

تضمین کیفیت و ایمنی

مدل سازی BIM

برنامه ریزی ساخت و ساز

مدل سازی 4 بعدی

تحلیل تاثیر زمان

اصول طراحی سازه

اصول طراحی سازه

مهندسان سازه اصول اصلی طراحی سازه را با پیشینه ای مناسب در علم فیزیک و مواد ترکیب می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که سازه‌ها به گونه ای ساخته شده‌اند که در برابر بارها و نیروهایی که در طول استفاده با آنها مواجه می‌شوند، مقاومت کنند. مهندسان عمران از طراحی تحلیل سازه برای درک چگونگی تأثیر نیروها بر سازه‌ها استفاده می‌کنند. مهندسان سازه در درجه اول به ایمنی و پایداری سازه‌هایی که طراحی می‌کنند توجه دارند. تحلیل سازه اصلی ترین ابزاری است که مهندسان سازه برای اطمینان از اینکه سازه می‌تواند انواع مختلفی از نیروهایی را که در طول عملیات عادی خود با آن مواجه می‌شود مقاومت کند، استفاده می‌کنند. این شرکت متعهد به ارائه استراتژی‌های اثبات شده برای کمک به شما در دستیابی به یک روند ساخت و ساز روان و بدون دردسر است. این بدان معنی است که شما می‌توانید روی کسب و کار خود تمرکز کنید و به مشاوران ساخت و ساز نوین صنعت سازه اجازه دهید یک پروژه ساخت و ساز سودآور را برای شما آماده کنند.

طراحی سازه بتنی

بتن پرمصرف ترین مصالح ساختمانی جهان است که تاریخچه خود را از حضور سنتی خود در دوره‌های قدیم تا کاربردهای پیشرفته آن در چشم انداز مدرن صنعت ردیابی می‌کند. طراحی سازه‌های بتنی نقشی حیاتی در زمینه ترقی مهندسی عمران ایفا کرده است. قبل از شروع به درک گستردگی کاربردهای بتن برای صنعت ساختمان، ابتدا باید اصول اولیه را درک کنیم، به طوری که بتن و سیمان اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما از نظر فنی، سیمان بخشی از طراحی سازه بتنی است که در آن مخلوط پرتلند است. سیمان، آب، ماسه و سنگدانه‌ها از طریق هیدراتاسیون تحت فشار و سخت شدن قرار می‌گیرند.

طراحی سازه بتنی
طراحی سازه فولادی

طراحی سازه فولادی

امروزه فولاد متداول ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در جهان است. نسبت استحکام به وزن، دوام، الاستیسیته، انعطاف پذیری، سازگاری با محیط زیست، و جذابیت زیبایی شناسی ساده، در بیش از 100 سال پس از اختراع آن، فولاد را به عنوان جزء ساختاری جدایی ناپذیر هر سازه تجاری قابل توجهی که وجود دارد، تثبیت کرده است. البته با ظهور فولاد مفهوم طراحی سازه فولادی نیز مطرح شد. برای اینکه به درستی برپا شوند، پیکربندی‌های هندسی سازه‌های فولادی، برای مثال، عوامل مختلفی که در ساخت یک آسمان‌خراش فولادی دخیل هستند، باید محاسبه و اصلاح شوند. در پیشرفت یک سازه فولادی از ایده تا نصب، یک مهندس سازه فولادی جزو اولین متخصصانی است که در فرآیند ساخت و ساز استخدام می‌شود.

نتیجه گیری درباره خدمات طراحی سازه در نوین صنعت سازه

طراحی سازه نقش مهمی در پروژه‌های ساختمانی دارد و طراحی سازه توسط یک مهندس سازه انجام می‌شود که نقش آن تضمین ایمنی، پایداری و عملکرد سازه است. شرکت نوین صنعت سازه طیف وسیعی از خدمات مشاوره ساخت و ساز را ارائه می‌دهد که برای ارائه بینش دقیق برای موفقیت پروژه‌های شما طراحی شده است. چه در حال بهبود عملیات مدیریت پروژه خود باشید و چه به دنبال بازگرداندن پروژه خود به مسیر اصلی خود، خدمات مشاوره ساخت و ساز این شرکت برای کاهش نگرانی شما و ارائه نتایج در هر مرحله طراحی شده است.

سبد خرید