سیستم شوتینگ نخاله چیست ؟ مزایا و قیمت در ایران

سیستم شوتینگ نخاله

سیستم شوتینگ نخاله


شوتینگ چیست ؟

در اصطلاح شوتینگ به معنای پرتاب می باشد که در سیستم شوتینگ نخاله این پرتاب به صورت هدایت شونده صورت می پذیرد کاربرد شوتینگ در تخریب یا جمع اوری نخاله در ساختمان های چند طبقه کاربرد دارد.

سیستم شوتینگ نخاله

سیستم شوتینگ نخاله

سیستم های شوتینگ انواع مختلف دارند که بسته به کاربرد و منطقه مورد استفاده انتخاب میشوند مرسوم ترین انها شوتینگ های فلزی و شوتینگ های پلیمری می باشند که به طرق مختلف در پروژه ها نصب و راه اندازی می شود شوتینگ نخاله محفظه یا تونل هدایت کننده ای از بالا به پایین می باشد که بدون نیاز به نیروی مکانیکی و انرژی وبا استفاده از جاذبه زمین نخاله و مصالح را از بالا به سمت پایین هدایت میکند.

شوتبنگ های فلزی با توجه به الودگی های صوتی زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد اما در نوع پلیمری آن به دلیل دارا بودن مزایایی چون کاهش آلودگی صوتی و سبک بودن و سریع النصب بودن و همچنین هزینه کمتر مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

کاربرد شوتینگ نخاله در کجا می باشد؟

کاربرد سیستم شوتینگ در انتقال نخاله مصالح و همچنین زباله می باشد که بدلیل زیست محیطی شوتینگ های زباله کاربرد انچنانی در کشور ما ندارد

در بحث شوتینگ نخاله همانطور که در ابتدا اشاره شد سیستم شوتینگ پلیمری نخاله مزایای بهتری نسبت به شوتینگ های فلزی دارد که در ادامه به آن پرداخته میشود

پس از مرحله سفت کاری ویا در زمان تخریب ساختمان های بلند مرتبه میتوان گفت استفاده از سیستم شوتینگ نخاله روشی بصرفه و ایمن میباشد چرا که به دلیل عدم نیاز به ابزار مکانیکی و دستگاه های بالا بر و تسمه نقاله تنها را ایجاد تونل هدایت کننده و با استفاده از نیروی جاذبه میتوان نخاله و ضایعات را به نقطه مورد نظر هدایت نمود.

مزایای سیستم شوتینگ نخاله چیست؟

سیستم شوتینگ نخاله نوین صنعت سازه دارای مزایای ویژه ای می باشد که در ادامه به برخی ازآنها اشاره مینماییم:

این سیستم شوتینگ دارای ایمنی بالایی می باشد چرا که سیستم شوتینگ نخاله نوین صنعت سازه به صورت کاملا ایمن به سازه نصب می شود و نیاز به هیچ گونه ابزار و لوازم مکانیکی ندارد و به راحتی بر روی همه ی سازه های بتنی و فلزی نصب می شود با استفاده از سیستم شوتینگ  نخاله نوین صنعت سازه دارای مزایای ویژه ای می باشد که در ادامه به برخی ازآنها اشاره می نماییم:

نخست سیستم شوتینگ نخاله می توان صرفه جویی اقتصادی زیادی نسبت به دیگر روش های انتقال نخاله به دست آورد و مهم تر کاربرد کمتر نیروی انسانی و نیز کاهش مصرف انرژی و همچنین سرعت انتقال بالا از مزایای سیستم شوتینگ نخاله نوین صنعت سازه می باشد.

موضوع مهم دیگر به دلیل خواص پلیمر و جذب آلودگی صوتی و گرد و قبار ناشی از انتقال نخاله به دلبل چند لایه بودن شوت ها و هاپرها و نیز ضخیم بودن لایه تشکیل دهنده شوتینگ و متریال ان که از پلیرمر سنگین می باشد باعث جذب قبار ناشی از انتقال می باشد.

با توجه به قابل هدایت بودن نخاله توسط لوله های شوتینگ  به راحتی میتوان نخاله ها را  از ارتفاع بالا مستقیم به محل دپو یا بارگیری هدایت نمود و جابه جایی مکرر نخاله ها جلوگیری کرد.

سرعت انتقال نخاله در سیستم شوتینگ نخاله نوین صنعت سازه بسیار بالاتراز روش های دیگر می باشد چرا که نخاله از سطح طبقات بدون استفاده و از ابزار مکانیکی محل بالا بر ها یا تسمه نقاله به راحتی و ایمنی کامل به محل دپو با بار گیری هدایت می شود.

مساله دیگر در استفاده از  سیستم شوتینگ نخاله کاربری مکرر آن در پروژه های مختلف می باشد و این قابلیت انتقال و بازو بست کردن صرفه استفاده از  سیستم شوتینگ نخاله را بالا می برد

سیستم شوتینگ نخاله نوین صنعت سازه دارای دو سال گارانتی بی قید و شرط می باشد و در صورت بروز هر گونه خرابی یا شکستگی قطعات تعویض و جایگزین می شود

با توجه به مسایل مطرح شده در مورد سیستم شوتینگ نخاله نوین صنعت سازه به تمامی پروژه های در حال اجرا و یا در حال تخریب به صورت کامل مشاوره و خدمات رایگان ارایه می گردد.

محصولات مرتبط با سیستم شویتنگ نخاله :

سیستم شوتینگ نخاله

خرید شوتینگ نخالهکاربرد شوتینگ نخالهمزایای سیستم شوتینگ نخاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *