سقف دال بتنی

سقف دال بتنی

سقف دال بتنی نسبت به سقف چوبی معمولی به حمایت بیشتری نیاز دارد. بتن وزن زیادی دارد و دیوارهای بیرونی باید بتوانند از دال غول پیکر حمایت کنند. البته ستون‌های پشتیبان داخلی می‌توانند کمک کنند، اما ساخت و ساز زمانی که دیوارهای بتنی، کف و سقف یک پوسته جامد را تشکیل می‌دهند، بهترین عملکرد را دارد. به همین دلیل، افزودن سقف بتنی به یک خانه با اسکلت چوبی نیاز به تنظیمات ساختاری زیادی دارد. اگر سقف دال بتنی به درستی پشتیبانی نشود، ممکن است فرو بریزد، به خصوص اگر تحت فشارهای اضافی مانند زلزله و تجمع برف قرار گیرد. یک سازه بتنی جامد کمتر تحت تنش قرار می‌گیرد و طبق گزارش‌ها می‌تواند در برابر طوفان مقاومت کند. اگر به خدمات و اجرای سقف دال بتنی نیاز داری، با ما در ارتباط باشید.

سقف دال بتنی

اجرای سقف دال بتنی در ساختمانی نوین صنعت

نوین صنعت سازه انواع خدمات اجرای سقف دال تخصصی را به شما ارائه می کند.

سقف دال بتنی
سقف دال بتنی
سقف دال بتنی

برای دریافت خدمات اجرای سقف دال بتنی به مشاوره نیاز دارید؟

سقف دال بتنی

سقف دال بتنی به طور کلی در سه لایه نصب می‌شود و این نوع سقف می‌تواند در اثر باران، باد و تگرگ، ضربه‌های شدید را تحمل کند. یک ساختمان بتنی جامد دارای سقف دال بتنی، به خوبی در برابر زلزله مقاوم است. این سقف حتی به کاهش هزینه‌های بیمه نیز کمک می‌کند زیرا این نوع سقف در برابر آتش سوزی، موریانه‌ها و آسیب آب بسیار مقاوم است. البته لازم است قبل از اقدام به اجرای سقف دال، از خدمات محاسبات سازه نوین صنعت سازه بهره مند شوید. خانه تمام بتنی حتی اگر در سیل غوطه ور شود کاملاً قابل درست شدن است. یک سقف بتنی همچنین خطر آسیب ناشی از آتش سوزی، موریانه‌ها، قارچ‌ها و آسیب آب را کاهش می‌دهد، در حالی که آب سیل ممکن است یک خانه چوبی را تغییر شکل بدهد یا شناور کند، یک خانه بتنی خوب ساخته شده استوار خواهد ماند. در بسیاری از مناطق، ساخت سقف دال بتنی همچنین به سازه‌ها اجازه می‌دهد تا برخی از قوانین ساختمانی را دور بزنند و حق بیمه را کاهش دهند.

سقف دال بتنی
سقف دال بتنی

دال بتنی چیست؟

دال بتنی یک عنصر سازه ای بسیار رایج و مهم است که برای ایجاد سطوح صاف و مفید ساخته می‌شود. همچنین “سقف دال بتنی” یک جزء ساختاری افقی با سطوح بالا و پایین موازی یا نزدیک به آن است. عمق کف دال بتنی در مقایسه با دهانه آن بسیار کم است. دال‌ها ممکن است فقط از دو طرف نگه داشته شوند یا در هر چهار طرف دارای ستون‌هایی باشند. دال‌های کف بتنی ممکن است در محل یا از پیش ساخته شده باشند. کف دال بتنی درجا با استفاده از قالب ساخته می‌شود که معمولاً از تخته‌های چوبی، پلاستیک یا فولاد ساخته می‌شود. معمولاً دال‌های زمینی نیازی به قالب کاری ندارند.

مراحل اجرای سقف دال بتنی

برای اجرای سقف دال بتنی، ابتدا یک قاب برای چارچوب سقف مورد نظر می‌سازند. این قاب‌ها می‌توانند قالب‌های بتنی متحرک یا قالب‌های بتنی عایق ثابت باشند که به سادگی نصب می‌شوند. سپس مخلوط بتن را در آن ریخته و در چارچوب پخش می‌شود و با میله‌های فولادی تقویت می‌شود که به عنوان نوعی اسکلت برای بتن عمل می‌کند. در حالی که سقف‌های مسطح ساده ترین راه برای ایجاد سقف بتنی هستند، اما برای سقف‌های شیب دار پیچیده نیز امکان پذیر است. این گزینه‌ها به سقف‌های بتنی اجازه می‌دهند تا تقریباً با هر سبک مسکن دلخواه مطابقت داشته باشند، اگرچه سقف‌های شیبدار به مهندسی و طراحی بسیار بیشتری نیاز دارند. پیمانکاران می‌توانند سقف را با هر نوع پرداخت و کاشی بپوشانند تا به آن ظاهر دلخواه خود را بدهد.

سقف دال بتنی

محاسبات ساختمان بتنی

از بین گزینه‌ های زیادی که دارید، چرا باید بتن را برای سقف خود انتخاب کنید؟ مزایای قابل توجه سقف بتنی چیست؟ در ادامه تعدادی از پاسخ‌های برتر به سوالات شما وجود دارند:

 

یک سرمایه گذاری بلند مدت است

مردم خانه‌های رویایی خود را می‌سازند زیرا می‌خواهند تا زمانی که ممکن است از آن ملک لذت ببرند و اگر به دنبال سیستم سقفی هستید که بتوانید برای سالیان متمادی به آن تکیه کنید، بتن یکی از بهترین گزینه‌های شما است. یک سقف دال بتنی می‌تواند بیش از 50 سال دست نخورده و مستحکم بماند و حتی دیده شده که تا یک قرن هم مستحکم باقی می ماند. این یکی از طولانی ترین مصالح سقف موجود در بازار است.

 

مقاومت سقف دال در شرایط سخت آب و هوایی

نگران تهدیدات طبیعت هستید؟ بلاها می‌آیند و می‌روند و اندازه گیری شدت و همچنین زمان بندی آن دشوار است و گاهی اوقات به طور غیرمنتظره ای می‌رسد. اگر می‌خواهید در تمام طول سال محافظت کامل داشته باشید، می‌توانید به دنبال سقف دال بتنی بروید زیرا می‌تواند به طور موثری از ملک شما محافظت کند. به راحتی نمی‌شکند و می‌تواند در برابر ضربه‌های قوی مقاومت کند.

 

تعمیر و نگهداری بدون دردسر

ما به عنوان افراد پرمشغله، نمی‌خواهیم در کارهای روزمره‌مان مزاحمتی ایجاد شود و باید کاری کنیم که سقف در آینده مشکل ساز نباشد و روی نیاز های ان تمرکز کنیم. اگر این چیزی است که از آن می‌ترسید، خبر خوبی برای شما داریم، سقف‌های دال بتنی مسطح معمولاً تعمیر و نگهداری کمی‌ دارند، به این معنی که دسترسی به آن‌ها خیلی سخت نیست و تمیز کردن آن‌ها آسان است.
مانند هر سقف دیگری، زباله‌ها و کثیفی‌ها می‌توانند در طول زمان انباشته شوند. با این حال، سقف‌سازها می‌توانند به راحتی این موارد را بدون آسیب رساندن به سقف از روی سطح جدا کنند.

 

دوام امتحان شده و تست شده

ثابت شده است که مواد بتن سخت و بادوام هستند. در واقع، از بتن نه تنها برای ساخت سقف استفاده می‌شود، بلکه بسیاری از اشکال مختلف دیگر نیز برای استفاده از آن وجود دارد، اما همه آنها به قدرت و پایداری آن خلاصه می‌شوند. شما می‌توانید استفاده از بتن را در پروژه‌های بزرگ مانند پل‌ها و سدها، دیوارهای ساختمان، کف‌های مسکونی و غیره ببینید. بسیاری از صنایع به دلیل دوام آزمایش شده بتن، برای نیازهای ساختمانی خود به بتن متکی هستند.
اگر می‌خواهید مقاومت بتن را تجربه کنید، فقط انتخاب بهترین مواد موجود در بازار کافی نیست، بلکه شما باید فرآیند نصب و همچنین مراحل تعمیر و نگهداری آن را نیز در نظر بگیرید.

نتیجه گیری درباره اجرای سقف دال بتنی

هنگام ساخت قالب سقف دال بتنی از اینکه کاملاً افقی است اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت وقت خود را برای ترمیم عیوب تلف خواهید کرد. شما می‌توانید شکل سقف را از داخل خانه ببینید و روش بهتری دریافت کنید. هنگام قاب بندی سقف دال بتنی، از قطعات فولادی قابل تنظیم استفاده کنید، زیرا وزن بیشتری را تحمل می‌کنند و با ارتفاع اتاق شما تنظیم می‌شوند.

سبد خرید